Press "Enter" to skip to content

Czym się kierować wybierając pojemnik na papierowe ręczniki?

Podajniki na ręczniki papierowe są bardzo często wykorzystywane w ogólnodostępnych toaletach w centrach handlowych, stacjach benzynowy czy szkołach jako alternatywa lub uzupełnienie dla suszarek do rąk. Świetnie sprawdzają się również w miejscach narażonych na akty wandalizmy jak na przykład stadiony piłkarskie czy toalety dla pasażerów pociągów i więzienia.

pojemnik na reczniki papierowe stal nierdzewna

Głównymi ich zaletami są niski koszt zakupu , prosta budowa , wysoka wytrzymałość i bezusterkowa eksploatacja.
Podajnik ręczników papierowych świetnie sprawdzi się również na kempingach oraz różnego rodzaju koncertach w toaletach typu toi toi.

Pojemniki na ręczniki papierowe dzielimy na pojemniki w których stosuje się ręczniki składane oraz ręczniki na specjalnych rolkach . Wybór systemu podawania ręczników zależy od Naszych preferencji , ceny obydwu rodzajów produktów są bardzo podobne – ceny najtańszych modeli zaczynają się już od 30 złotych , choć oczywiście za wyższy i bardziej pojemny model renomowanego producenta przyjdzie nam zapłacić więcej.Przed zakupem powinniśmy upewnić się czy w skład zestawu wchodzą również wszystkie kołki,śrubki i części niezbędne do montażu – cena zestawu montażowego to koszt kilkunastu złotych dlatego czasem lepiej dołożyć kilkanaście złotych do w pełni wyposażonego produktu niż tracić czas na kompletowanie wszelkich potrzebnych akcesoriów.

Kolejnym pytaniem na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć jest jak powinien wyglądać nasz podajnik na ręczniki papierowe , jaki powinien mieć kolor i z jakiego materiału powinien być wykonany. Jeśli chodzi o kwestie związane z kolorystyką to kolor pojemnika można dobierać na zasadzie kontrastu z kafelkami ułożonymi na ścianach lub w podobnych kolorach , albo zgodnie z paletą kolorów. Pojemniki ze stali szczotkowanej będą z całą pewnością pasować do każdej łazienki . Podobnie jak niezwykle popularne podajniki w kolorze białym , które świetnie komponują się z kolorem sufitu i umywalki które w większości przypadków również są białe. Może z wyjątkiem białych kafelek na ścianie które mogą spowodować nieładny efekt zlania się kolorów . Przy białych kafelkach na ścianie dużo lepiej będzie wyglądał pojemnik na ręczniki papierowe w kontrastowym kolorze lub wspomnianym wcześniej kolorze stali szczotkowanej.Na szczęście w dzisiejszych czasach nie powinniśmy mieć problemów z dobraniem odpowiedniego koloru i modelu ,bowiem producenci posiadają bardzo szeroką ofertę.

Jeśli tylko mamy taką możliwość i nie ogranicza nas mała przestrzeń , warto rozważyć zakup nieco większego modelu podajnika. Dzięki temu nie będziemy musieli zbyt często wymieniać wkładu , co przyczyni się do większego komfortu użytkowania i ograniczenia ciągłej kontroli stanu ręczników. Nikt nie jest przecież zadowolony gdy musi wycierać mokre ręce w spodnie lub koszulę.

Podczas zakupu ręczników papierowych do podajnika pamiętajmy również o tym aby nie kupować najtańszego szarego ręcznika który pozostawia niemiły zapach na dłoniach oraz który po zetknięciu z mokrymi rękami i bardzo łatwo się rwie, co zmusza do głębokiego sięgania ręką do pojemnika i doprowadza użytkowników do furii.

https://koszenasmieci.pl/dozowniki-papieru-toaletowego.html