Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Aplikacja na smartfona a kamera samochodowa

Dziś smartfon potrafi zastąpić wiele większych urządzeń. Nie ma jednak pewności, czy może zastąpić kamerę samochodową. Pora to sprawdzić. Aplikacje na smartfony posiadają całą gamę funkcjonalności, które ułatwiają codzienne życie. Warto wspomnieć, że nie posiada on wszystkich opcji tak jak kamera samochodowa i przydaje się tylko przy pokonywaniu krótkich odcinków drogi. Na dłuższe wycieczki nic nie zastąpi rejestratora.

Samo dzielenie plików sprawia trudność w przeciwieństwie do kamery samochodowej, gdzie nagranie można podzielić na kilka krótszych. Poza tym gwarantuje dobrą jakość nagrania niż w przypadku innych urządzeń przenośnych. Dzięki dołączonej małej matrycy na której można sprawdzić jakość nagrania oraz manewry na drodze sprawia, że mimo wszystko góruje on nad smartfonem. Przekątna ekranu telefonu często jest zbyt mała, aby dostrzec małe błędy.

Fot.1 Kamera samochodowa XBLITZ NaviiGPS

Często wygląda ono dużo gorzej na ekranie komputera niż na wyświetlaczu. Z resztą filmik z rejestratora stanowi lepszą linię obrony przed mandatem niż mały, nieporęczny smartfon. Typowym urządzeniem, które posiada lepsze parametry jest Xblitz P500 dostępny na https://www.solve24.pl/xblitz-professional-p500-rejestrator-jazdy-kamera-samochodowa-p-2100.html. Posiada lepszy kąt widzenia, który w telefonach jest znacznie mniejszy. Poza tym ciężko jest dokupić odpowiednie gadżety, które będą utrzymywały samo urządzenie w jednej pozycji.

Fot.2 Kamera samochodowa XBLITZ Professional P200

Posiada odpowiednią soczewkę, która rejestruje czysty obraz. W przypadku drugiego urządzenia z tym bywa różnie. Wiele rzeczy można zmienić w ustawieniach, ale to wciąż nie będzie ta sama jakość obrazu. Posiada magnetyczny uchwyt, który jest montowany w dużej ilości kamer samochodowych. Najnowsze rozwiązanie zapewnia, że zwisający kabel w aucie już nie będzie potrzebny dzięki najnowszemu rozwiązaniu. Zasilanie przez magnetyczny uchwyt jest pewną nowością.
Porównanie smartfona do kamery samochodowej to trochę nierówna walka. Pierwsze urządzenie z pewnością się przyda do rejestrowania krótkich wycieczek, ale na pewno nie materiału dowodowego. Jeśli boimy się o własne bezpieczeństwo lepiej dołożyć do kamery samochodowej i poruszać się z pewnością po drogach.