Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Dobrze urządzona łazienka

Łazienka to pomieszczenie, które znajdziemy w każdym domu, a jednocześnie miejsce, gdzie wyjątkowego znaczenia nabiera komfort i czystość. Łazienka jest wykorzystywana nie tylko przez domowników, ale też przez gości, dlatego dbając o nią, dbamy równocześnie o wrażenie zaproszonych osób.

Co ciekawe aranżacja łazienki nie jest łatwa, jednak odpowiednio przeprowadzona, nadaje niepowtarzalnego charakteru nawet pozornie nieciekawym, trudnym wnętrzom. Poza oczywistymi elementami wyposażenia łazienki, powiązanymi z codziennymi czynnościami, jest to jednocześnie miejsce na przechowywanie wielu rzeczy, ale też wnętrze problematyczne ze względu na powszechny brak światła dziennego i konieczność pomieszczenia wielu elementów w niewielkiej przestrzeni.

Warto zastanowić się już na etapie wyboru materiałów, ponieważ w łazience panuje wilgoć, a co za tym idzie, nie każdy surowiec będzie się tu dobrze sprawdzał. Tradycyjnym pokryciem podłóg i ścian są płytki ceramiczne, jednak ich wzory stale ewoluują, dopasowując się do najbardziej aktualnych trendów. Obecnie modna aranżacja to przede wszystkim połączenie bieli, szarości i akcentów w zdecydowanym kolorze. W każdej łazience duże znaczenie ma też lustro, które pełni nie tylko rolę typowo użytkową, ale dodatkowo rozprasza światło i sprawia, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne.