Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak wybrać najlepszą wannę?

Osoba, która remontuje łazienkę często stoi przed trudnym wyborem wanny. Ilość modeli dla produktu wanna łazienkowa jest dzisiaj naprawdę duża. Wanny różnią się przede wszystkim kształtem, materiałem z jakiego są wykonane oraz dostępnymi funkcjami.

Ponadto mają one walory dekoracyjne co również jest ważne dla kupujących. Jeśli chodzi o materiał to możemy wybrać na przykład wanny żeliwne, które są bardzo solidne i wytrzymałe jednak występują tylko w najprostszych kształtach. Są one trudne w montażu ze względu na swój ciężar. Minusem jest także to, że są zimne w dotyku. Możemy wybrać wannę stalową, która ma różne kształty i kolory. Są odporne na zniszczenia i łatwo można je utrzymać w czystości. Niestety również należą do wanien zimnych.

Mniej popularne ale bardzo efektowne są wanny ze sztucznego marmuru. Są odporne na zniszczenia, ciężkie i drogie. I wreszcie najbardziej popularne wanny akrylowe, które są ciepłe i mogą długo utrzymywać ciepłą temperaturę wody. Są lekkie, niedrogie jednak podatne na zarysowania. Występują w bardzo wielu kształtach. Jeśli chodzi o kształty wanien to do wyboru zwykle są okrągłe, narożne, owalne i prostokątne. Od kilku lat bardzo popularne są wanny z hydromasażem. Występują także wanny węższe po stronie nóg, po to aby oszczędzać wodę. Dla bardziej wymagających klientów przewidziano także wanny w różnych kolorach pasujących do wystroju łazienki.