Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy

Kolizja samochodowa jest wydarzeniem, które prawdopodobnie spotka większość z kierowców, przynajmniej raz w życiu. Niesie ona za sobą niestety długa listę problemów zaczynając od braku środka transportu aż po koszta związane z wypadkiem. Kilka z nich można w prosty sposób rozwiązać, zwłaszcza, jeśli kolizja powstała nie z naszej winy. Jednym z rozwiązań jest między innymi, wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy. Jak się do tego zabrać aby sprawnie i bez problemów to załatwić ?

Wypożyczalnia samochodów Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy to bardzo dobra opcja, szczególnie dla osób, które zostały bez środka transportu oraz dla tych, których zwyczajnie nie stać na wynajem auta zastępczego, które oferuje wypożyczalnia samochodów. Aby jednak to załatwić warto wiedzieć o kilku rzeczach. Pierwsza i chyba najważniejszą z nich jest to, że dostęp do komunikacji publicznej wcale nie wyklucza prawa do otrzymania samochodu zastępczego. Zostało to uznane przez sędziów dlatego jeśli jakaś firma będzie próbowała nam odmówić powołując się na rozwiązanie w postaci środków publicznego transportu, warto o tym wspomnieć.

Powinniśmy jednak pamiętać, że koszty wynajmu zostaną zwrócone jedynie tym, którzy nie posiadają innego samochodu. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy. Bardzo istotnym jest fakt, że wypożyczalnia samochodów, którą wybierzemy powinna posiadać ceny zbliżone do tych w naszej okolicy, a samochód, który w niej wypożyczymy powinien być podobny klasą, do tego, który został uszkodzony.

wypożyczalnia samochodów wrocław
Wypożyczalnia samochodów Simply Rent https://simplyrent.pl/ tel. 608 272 770

W przeciwnym wypadku firma ubezpieczeniowa może odmówić nam zwrotu wszystkich kosztów związanych z tą operacją. Załatwienie wszystkich spraw z ubezpieczycielami to nierzadko ciężki orzech do zgryzienia. Na pomoc przychodzi tutaj wypożyczalnia samochodów. Niejedna z nich oferuje nam pomoc w załatwieniu wszelkich formalności z firmami ubezpieczeniowymi. Wypożyczalnie pomagają także w pokryciu kosztów, gdyż niejednego z nas niestety nie stać na tak duży wydatek jakim jest wynajem samochodu. Wówczas wypożyczalnia pokrywa wszystkie koszta, a w późniejszym okresie rozlicza się w firmą ubezpieczeniową. Możemy zatem wynająć samochód bezgotówkowo co jest bez wątpienia sporym plusem. Jedyną rzeczą o jakiej musimy wtedy pamiętać, to to, że samochód zastępczy możemy posiadać jedynie od dnia wyrządzenia szkody do dnia odbioru naprawionego samochodu. Jeśli będziemy użytkowali wynajęty pojazd dłużej, koszta za ten okres czasu zostaną już do pokrycia przez nas samych.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy to spora dogodność dla kierowców. Tym bardziej, że sąd uznał, że należy się on każdemu, nawet jeśli mamy dostęp do dobrej komunikacji transportu publicznego. Takie same prawa mają właściciele firm jak i osoby indywidualne. Pozyskanie takiego pojazdu może pójść szybko, sprawnie i bez większych problemów jeśli tylko będziemy pamiętali o kilku ważnych rzeczach. Spora dogodnością są także tutaj wypożyczalnie, które nierzadko załatwiają za nas formalności oraz oferują bezgotówkowy wynajem samochodu, co dla niejednego z nas jest bardzo dużym plusem, ze względu na brak wystarczających środków finansowych.

Wynajem samochodu zastępczego z OC sprawcy Wrocław

Simply Rent Wypożyczalnia Samochodów
ul. Wilanowska 55/2
51-253 Wrocław
tel. 608272770
tel. 717152921
NIP: 8951024240
REGON: 930109211